Zmień język: Zmień język na Polski

„Ziarno prawdy” - Kultura Dostępna

Data publikacji: 27 January 2016, 14:11

plakat filmu Ziarno prawdyProjekt Kultura Dostępna, który ma służyć niwelowaniu barier kompetencyjnych i finansowych, szczególnie dla grup najbardziej narażonych na wykluczenie, w tym osób niepełnosprawnych.

 

W ramach Projektu, w każdy czwartek o godz. 18:00 bilety na wybrane polskie filmy w Kinach Helios w Białymstoku będą kosztowały tylko 10 złotych, a dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim wejście na film jest bezpłatne.

 

W ten czwartek (28.01.2016) kino HELIOS w Galerii Alfa, Atrium Biała oraz Galeria Jurowiecka zaprasza na film „Ziarno prawdy”.

 

Jest wiosna 2013 roku. Prokurator Teodor Szacki nie pracuje już w Warszawie, pożegnał się z przeszłością i karierą, by przenieść się do Sandomierza. Tu zaczyna "nowe wspaniałe życie", ale dość szybko spotyka go rozczarowanie. W obcej i nieprzyjaznej rzeczywistości rozgoryczony Szacki prowadzi śledztwo w sprawie dziwacznego morderstwa, którego ofiarą jest sandomierska działaczka społeczna, kobieta szanowana i ceniona, o nieskazitelnej reputacji. W trakcie dochodzenia Szacki napotyka na kolejne przeszkody i ścianę milczenia. Jednocześnie całej sprawie towarzyszy gorączka medialna. Nie bez znaczenia są tu bolesne relacje polsko-żydowskie oraz historia, która wydarzyła się przeszło sześćdziesiąt lat wcześniej. Wśród zagadek i kłamstw Teodor Szacki będzie próbował odnaleźć ziarno prawdy.

 

Dodatkowo w Kinie HELIOS w Galerii Alfa przed seansem konkurs z nagrodami. Przyjdź i wygraj książki.

Projekt realizowany w ramach
programu Obywatele dla Demokracji,
finansowanego z Funduszy EOG,
oraz przy wsparciu finansowym Miasta Białystok.