Zmień język: Zmień język na Angielski

Białostocki Informator Dla Osób Niepełnosprawnych (BIDON)

Zapraszamy do odwiedzania strony Internetowej https://bidon.bialystok.pl Białostocki Informator Dla Osób Niepełnosprawnych (BIDON), która powstała w ramach projektu Informator miejski dla dorosłych osób niepełnosprawnych i ich rodzin sfinansowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego 2018. Jest to strona internetowa, której adresatami są dorosłe osoby z wszelkimi rodzajami niepełnosprawności i ich rodziny, przyjaciele, opiekunowie, organizacje pozarządowe i instytucje funkcjonujące na terenie Białegostoku oraz wszyscy mieszkańcy miasta zainteresowani tematyką niepełnosprawności.

BIDON w przystępny sposób dostarczy informacji dotyczących uprawnień, ulg i świadczeń przysługujących osobom z niepełnosprawnością, aktualnie realizowanych programów Miasta Białystok, programów celowych PFRON ...

Czytaj więcej

Europejski staż - Twoja inwestycja w przyszłość

OSTATNIE miejsce na szkolenie i staż w Portugalii w zawodzie BARMAN – BARISTA

Białostocka Fundacja Kształcenia Kadr serdecznie zaprasza wszystkich chętnych (również os. niepełnosprawne, długotrwale bezrobotni, os. o niskich kwalifikacjach):
• w wieku 18-35 lat
• nieszkolących się, niekształcących się
• niepracujących,

którzy chcą zdobyć zawód BARMANA - BARISTY do udziału w projekcie „Europejski staż - Twoja inwestycja w przyszłość”.

W ramach projektu:
- Kurs Barmana/Baristy
- Szkolenie językowe, kulturowe i psychologiczne
- Staż w PORTUGALII 2 miesięczny (zapewniony transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie itp. oraz stypendium stażowe)
- Warsztaty aktywizujące po stażu

Oraz dodatkowo ...

Czytaj więcej

Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce

Logo - Mistrzostwa Polski START W dniach 23 - 25.06.2017r. na Stadionie Lekkoatletycznym przy ulicy 11 - go Listopada odbędą się Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce organizowane przez START Białystok. 

Czytaj więcej

Konkurs - Jestem lepszy od...

Chcesz pomóc niewidomym i zrobisz to lepiej niż inni? Chcesz zrealizować ciekawy projekt, który będzie służył tej społeczności? Jeśli tak, zgłoś swój pomysł w konkursie grantowym Fundacji Szansa dla Niewidomych i walcz o dotację na jego realizację.

Celem konkursu jest zebranie jak najwięcej pomysłów (zarówno drobnych, jak i rozbudowanych), które wpłyną na zmianę życia niepełnosprawnych wzrokowo – choćby jednej osoby, małego grona osób lub większej grupy niewidomych i słabowidzących.

Więcej informacji na http://jestemlepszy.szansadlaniewidomych.org/ 

Czytaj więcej

Projekt realizowany w ramach
programu Obywatele dla Demokracji,
finansowanego z Funduszy EOG,
oraz przy wsparciu finansowym Miasta Białystok.