Zmień język: Zmień język na Polski

Spektakl pn. „Rozmiar S”, z udziałem osób niesłyszących.

Data publikacji: 14 December 2016, 00:06

Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym „MIG-iem” serdecznie zaprasza na niezwykły spektakl z udziałem niesłyszących aktorów i ich słyszących przyjaciół pn. „Rozmiar S”.

Odbędzie się 15.12.2016 godz. 19:00 w Auli dydaktyczno-widowiskowej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku ul.Świerkowa 20WSTĘP WOLNY.

W efekcie kilkumiesięcznych warsztatów z udziałem osób niesłyszących i niedosłyszących prowadzonych pod okiem instruktorów - Izabeli Marii Wilczewskiej oraz Krzysztofa Zemło powstał niezwykły spektakl.

 

„Rozmiar S” to zabawny, błyskotliwy i przepełniony humorem sytuacyjnym spektakl, w którym aktorami są osoby niesłyszące i słyszące. Ma w sobie niezwykły czar, można się podczas niego w radosnej i ciepłej atmosferze wzruszyć, uśmiechnąć i dobrze pobawić. Jest to opowieść o uczuciach, walce dobra ze złem, nienawiści i miłości, która ostatecznie zwycięża.

 

Wykorzystany w spektaklu język gestów jest pomostem łączącym świat ciszy ze światem dźwięków. Powoduje, że pomiędzy głuchymi aktorami, a słyszącą publicznością zanikają bariery, przekaz jest niezwykle sugestywny, hipnotyzujący, a zarazem zrozumiały zarówno dla głuchych i słyszących odbiorców. Teatr gestów to jedyny w swoim rodzaju teatr, który nie zna barier językowych. Przedsięwzięcie to jest wspaniałą okazją, by lepiej poznać twórczość artystyczną niesłyszących aktorów, wniknąć w tak niezbadany teren, jakim jest Kultura Głuchych.

Spektakl powstał w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Niesłyszącym „MIG-iem” projektu edukacyjno - kulturalnego pn. „Teatr gestów”.

Wsparcia finansowego udzielił:

Prezydent Miasta Białegostoku

Partnerem projektu:

Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku.

Więcej informacji znajdziesz  TUTAJ

 

 

 

Projekt realizowany w ramach
programu Obywatele dla Demokracji,
finansowanego z Funduszy EOG,
oraz przy wsparciu finansowym Miasta Białystok.