Zmień język: Zmień język na Polski

,,Sługi Boże" - kultura dostępna

Data publikacji: 03 January 2017, 10:46

Plakat filmu ,,Sługi Boże"Projekt Kultura Dostępna, który ma służyć niwelowaniu barier kompetencyjnych i finansowych, szczególnie dla grup najbardziej narażonych na wykluczenie, w tym osób niepełnosprawnych.

 

W ramach Projektu, w każdy czwartek o godz. 18:00 bilety na wybrane polskie filmy w Kinach Helios w Białymstoku będą kosztowały tylko 10 złotych, a dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim wejście na film jest bezpłatne.

 

W ten czwartek (05.01.2017) kino HELIOS w Galerii Alfa, Atrium Biała oraz Galeria Jurowiecka zaprasza na film „Sługi Boże”.

Z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się młoda Niemka. Śledztwo prowadzi doświadczony komisarz Warski (Bartłomiej Topa). Ku jego niezadowoleniu do sprawy zostaje przydzielona także Ana Wittesch (Julia Kijowska) - niemiecka policjantka o polskich korzeniach. Warski nie wie, że Ana przyjechała do Wrocławia prowadzić jeszcze inne, tajne dochodzenie. Wkrótce okazuje się że do Wrocławia przybywa także wysłannik Watykańskiego Banku dr.Kuntz (Krzysztof Stelmaszczyk).

Co łączy samobójstwo niemieckiej studentki, tajne śledztwo Any Wittesch i przyjazd wysłannika z Watykanu? Zanim zagadka zostanie rozwiązana komisarz Warski i Ana Wittesch muszą nauczyć się współpracować i wzajemnie sobie zaufać. Tymczasem z wieży wrocławskiego kościoła rzuca się kolejna dziewczyna...

Projekt realizowany w ramach
programu Obywatele dla Demokracji,
finansowanego z Funduszy EOG,
oraz przy wsparciu finansowym Miasta Białystok.