Zmień język: Zmień język na Polski

Plebiscyt "Przystanek Młodzi"

Data publikacji: 11 January 2017, 11:45

Logo "Przystanek Młodzi"Pracowniczki Galerii Arsenał w plebiscycie „Przystanek Młodzi”

Wystarczy wspomnieć, że zapoczątkowały one w Galerii Arsenał oprowadzania z audiodeskrypcją dla osób z niepełnosprawnościami wzroku po wybranych wystawach sztuki oraz przeprowadziły warsztaty artystyczne dla osób niewidzących i niedowidzących.

Dzięki ich działaniom Galeria Arsenał korzysta również z wideowizytówki dotyczącej działalności w polskim języku migowym.

Dziewczyny chcą się skupić obecnie na specjalnie przygotowanych edukacyjnych oprowadzeniach po wystawach sztuki współczesnej, które będą prowadzone przez kuratorów, artystów oraz specjalistów do spraw edukacji kulturalnej, m.in. z audiodeskrypcją oraz tłumaczone na język migowy.

Przygotowane zostaną też edukacyjne materiały pomocnicze związane z wystawami. To filmy o wystawach dla osób niesłyszących, napisy do wybranych dzieł sztuki zawierające opis dźwięków prac wideo czy tyflografiki dzieł sztuki na wystawach.

W planie są także warsztaty artystyczno - plastyczne dla niepełnosprawnych prowadzone przez artystów oraz specjalistów od edukacji kulturalnej.

 

Projekt realizowany w ramach
programu Obywatele dla Demokracji,
finansowanego z Funduszy EOG,
oraz przy wsparciu finansowym Miasta Białystok.