Zmień język: Zmień język na Polski

Pełen Dostęp, Pełen Football

Data publikacji: 19 April 2015, 16:21

Tydzień akcji CAFEWczoraj podczas meczu Jagiellonii Białystok z Piastem Gliwice na Stadionie Miejskim przy ulicy Słonecznej rozpoczął się Tydzień Akcji „Pełen Dostęp, Pełen Football”, organizowany przez CAFE Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie, w który Fundacja Inicjatyw Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych IMPULS mocno się zaangażowała organizując wydarzenia z udziałem osób z niepełnosprawnością.

 

W trakcie meczu dzieci z niepełnosprawnością podopieczni Fundacji Aktywnej Rehabilitacji – region podlaski eskortowały piłkarzy Jagiellonii na murawę, osoby niesłyszące ze Stowarzyszenia Pomocy Niesłyszącym MIG-iem odśpiewały hymn klubu w języku migowym, a na telebimach wyświetlany był film pokazujący perspektywę kibica niepełnosprawnego i promujący akcję autorstwa Krzysztofa Kiziewicza wyprodukowany przez Fundację IMPULS

 

Tydzień Akcji ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę stworzenia dostępnej przestrzeni podczas dni meczowych dla wszystkich kibiców piłki nożnej, pośród których są również kibice niepełnosprawni.

 

Piłka nożna jest tak samo ważna dla nas wszystkich. Niech stadiony będą miejscem integracji i wspólnego przeżywania piłkarskiej pasji dla wszystkich osób. Nie tylko w trakcie akcji „Pełen Dostęp, Pełen Football”, ale na wszystkich meczach i stadionach.

 

Wierzymy, że piłka nożna powinna być otwarta dla wszystkich. Każdy stadion i klub powinien zadbać o gościnną atmosferę dla swoich niepełnosprawnych kibiców.

 

CAFE Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie i Fundacja Inicjatyw Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych IMPULS oraz Klub Jagiellonia Białystok dziękują wszystkim za zaangażowanie w akcję i otwartość na idee dostępności i włączania.

 

Pełen Dostęp, Pełen Football.

 

Zdjęcie Tomasz Sawczuk, bialystok.naszemiasto.pl

Projekt realizowany w ramach
programu Obywatele dla Demokracji,
finansowanego z Funduszy EOG,
oraz przy wsparciu finansowym Miasta Białystok.